2019.05.19 STARGARD ROZKWITA KULTURĄ I SZTUKĄ W MAJU NA ART FESTIWALU.

Pod takim hasłem, już po raz trzeci, w dniach 18-19maja 2019r. odbył się w naszym mieście  Art Festiwal – Stargard.To wielkie święto kultury,podczas którego artyści zaprezentowali swoją twórczość w różnych dziedzinach sztuki:muzyki, malarstwa, rzeźby i instalacji przestrzennych, rękodzieła,pokazów akrobatyczno-tanecznych, pokazów mody, spektakli filmowych i teatralnych, fotografii-czyli sztuki w szerokim pojęciu.Twórców można było spotkać w wielu różnych miejscach Stargardu: w Galerii Sztuki, w Parku Chrobrego, w kościołach, przy Bramach –  Wałowej i Pyrzyckiej, a nawet, po prostu, na ulicy.
Stargardzki Chór,,Echo-Arioso” im. Stanisława Moniuszki działający przy Domu Kultury Kolejarza zaprezentował swój koncert w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego.Wykonaliśmy kilkanaście różnych utworów, nie zapominając o pieśniach patrona chóru -Stanisława Moniuszko.Zaśpiewaliśmy :
-Pieśń niewolników z opery ,,Nabucco „-G.Verdi
-Przylecieli sokołowie…
-Kum i kuma…
-Krakowiak…
-Kołysanka…
-Mazur…
-Z tej tam strony wody…
-Powiedział mi…
-Powiadają, żem jest ładna…
-Kukułeczka kuka…
-Nim świt obudzi noc…
-Love me tender…
-Can’t help falling In love…
-Sunrise,sunset…
-Dziwny jest ten świat…
Pięć ostatnich utworów wykonaliśmy z akompaniamentem elektronicznym, a w utworze z repertuaru Czesława Niemena partię solową wykonała kol.Diana Kamrowska – uczennica p.Beaty Korzeniowskiej.
Koncert prowadzili : koleżanka Dorota Wiechcińska i dyr.DKK-Stanisław Bartniczak.
Licznie zebrana w Teatrze Letnim publiczność gorąco oklaskiwała koncert naszego Chóru ,,Echo-Arioso”.

Tekst – S.Krzyśków
Fot. R.Marciniak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *