2019.04.06 Koncert Pieśni Pasyjnych w Gryfinie

W Kościele Narodzenia NMP w Gryfinie, jak co roku w okresie wielkopostnym, odbył się Koncert Pieśni Pasyjnej.Organizatorem tych muzycznych spotkań jest zawsze gryfiński chór RES MUSICA wraz z dyrygentem-panem Grzegorzem Handke, przy współudziale szczecińskiego oddziału PZChiO.
W koncercie uczestniczyło sześć chórów:Res Musica z Gryfina, Kombatant,Pax Christi, Echo Fatimy, Szczeciński Chór Chłopięcy ,,Słowiki” ze Szczecina, Echo-Arioso ze Stargardu oraz Orkiestra Dęta Zakładu,,Dolna Odra” z Gryfina.
Na początku wszystkie chóry wykonały pieśń ,,Stabat Mater” Zoltana Kodaly i następnie orkiestra zagrała trzy utwory:Ach,mój Jezu…,Ludu, mój ludu…, W krzyżu cierpienie… .
Po takim wstępie każdy z uczestniczących zespołów przedstawił po trzy wcześniej zgłoszone pieśni pasyjne.Stargardzki Chór ,,Echo-Arioso” zaśpiewał pieśni: Gdy Jezus Chrystus umierał na krzyżu…,Boże cierpiący…,Krzyżu, mój krzyżu… .
Na zakończenie koncertu Krzysztof Stempiński -student Oxfordu- zagrał na organach utwór Augusta Renarda Toccata,po czym wszystkie chóry odśpiewały Ave verum corpus- W.A.Mozarta

Grzegorz Handke

Zakładowa Orkiestra Dęta ZEDO

 Res Musica

 Kombatant

Pax Christi

 Echo Fatimy

 Echo-Arioso

 Echo-Arioso

 Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”

 Krzysztof Stempiński
 Tekst S. Krzyśków
Fot. M. Zajdel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *