2012.10.28 Koncert i Msza święta

Niedziela po południu to dobra pora by zaśpiewać stargardzianom z okazji 40-to lecia Chóru Echo-Ariosa. O godz. 18:00 po 45-cio minutowej próbie w „salkach” udaliśmy się do kościoła  św. Jana gdzie przywitał nas proboszcz tej parafii – ks. dr Jarosław Staszewski. Z przyjemnością stwierdziliśmy, że ławki były zapełnione. Przybyło wielu  miłośników naszego chóru. W programie koncertu znalazły się poniżej wymienione utwory:
Missa brevis, (Gounod), Prostujmy kręte ścieżki, Miserere, Laudate Dominum, Ave verum corpus (Gounod), A myśmy się chlubić powinni, Ave Maria (Alcadelt), Panis Angelicus, Modlitwa do Bogarodzicy, Wszystkie trony niebieskie, Zdrowaś Królewno Wyborna, Jezus najwyższe imię, Barka. 
Gdy rozległy się dźwięki refrenu Barki, słuchacze na gest dyrygenta ochoczo włączyli się do śpiewu. Wspólny śpiew jednoczy ludzi, co widoczne było w oczach i uśmiechach ludzi. Pięknie i mocno  brzmiał refren ulubionej pieśni „Papierza Polaka”.  
fot.ze strony „stargardzka.pl”
Po koncercie przyszedł moment na podziękowania i kwiaty. Czas był ograniczony. Zbliżała się godzina 19:00, o której rozpoczynała się Msza święta. Chór uczestniczył w łamaniu chleba śpiewając na chwałę Pana utwory: Kleszczmy rękoma, Kyrie z IV Mszy Polskiej, Daj mi Jezusa, Święty święty, Ave verum corpus (Mozart) ,Pange Lingua, Santa Maria.

Poniżej kilka zdjęć z koncertu i mszy oraz link na stronę „stargardzka.pl” gdzie opublikowano zdjęcia z naszego jubileuszu.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.273058229464392.43806.119633824806834&type=3

W oczekiwaniu na Mszę św.
Zakończenie wieczoru niedzielnego odbyło się w Sorrento. Pożegnano delegację zaprzyjaźnionego chóru z Niemiec. Iwonka (członek tamtego chóru) – to cierpliwy i niestrudzony tłumacz. W ogrzanym pomieszczeniu połączono stoliki i w miłej atmosferze (oczywiście były także śpiewy) jubileuszowe spotkanie dobiegało końca. 

Zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć, które znajdują się na stronie chóru w zakładce „Album Foto”   http://www.echo-arioso.stargard.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *