2011.12.15 Wieczór Wigilijny w GOK Kobylanka

W grudniowe popołudnie chórzyści stawili się w umówionym miejscu.  „Kobylański” autobus  przyjechał, by zabrać całą śpiewaczą brać na Wieczór Wigilijny.  

 Czwartkowy wieczór zapowiadał się miło i smakowicie – wyczytaliśmy to z plakatów przy wejściu do GOK w Kobylance!
Dyrektor GOK, Maciej Szeliga wita przybyłych gości.


Dyrektor GOK, Pan Maciej Szeliga serdecznie przywitał przybyłych gości oraz występujące zespoły. Następnie ksiądz Perfekt odmówił modlitwę rozpoczynając ten uroczysty Wigilijny Wieczór. Na stolikach czekały opłatki. Dzielenie się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej jest symbolem pojednania, przebaczenia oraz miłości. 

” Naucz nas , Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością nasze rodziny. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia.”

 Wigilia to najbardziej rodzinne święto, czas pojednania, dzielenia się opłatkiem, wypowiadania życzeń pełnych szczęścia i ciepła. Wszyscy obecni składali sobie życzenia. Chcieliśmy aby dziś zapanowała cudowna i świąteczna atmosfera wigilijnego wieczoru. 

Na Wieczorze Wigilijnym
Na pierwszym planie Dyrygent z częścią chórzystów
Pierwszym punktem artystycznej części wieczoru był występ młodziutkich pianistów z Kobylanki, uczennic Pani Aleksandry Krysian.
Młodziutkie pianistki zagrały nam kolędy.
 Następnie scenę opanowały „Smyki” – sympatyczny zespół wokalny z GOK Kobylanka. Po nich wystąpiły dzieci z Kunowa, przygotowne przez Panią Grażynę Siwiec.
fot.1,2,3 – Zespół Smyki oraz fot.4 – dzieci z Kunowa
Teraz nadeszła kolej na wykonanie kolęd przez starszą generację. Nasz chór wystąpił jako pierwszy w tym „przedziale wiekowym”. Zaśpiewaliśmy osiem kolęd. 
Chór Echo-Arioso zajął całą scenę.
Alty
Soprany i…tenor
Jeszcze jeden ukłon...
Panowie są mało widoczni…
Tereska – Prezes chóru składa życzenia świąteczne. wszystkim uczestnikom wieczoru
Gdy umilkły dźwięki ostatniej kolędy, Prezes chóru Tereska, złożyła wszystkim uczestnikom Wieczoru Wigilijnego życzenia świąteczne i noworoczne.  Chór wrócił do miejsc przy stolikach, gdzie wciąż czekały smacznie przyrządzone ryby. 

Kolejnym zespołem, który powitano na scenie był zespół ludowy „Kalina” z Kobylanki.
Zespół ludowy „Kalina”
Na sali panowała ciepła atmosfera.
Jedni śpiewali, drudzy jedli. 
Pyszne potrawy wigilijne, które spożywaliśmy, przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w  Kunowie, Motańciu,  Reptowie,  Morzyczynie i Zieleniewie. Sponsorem żywności była Pani Żakowicz.
Zespół „Lipka”
Ucichły kolędy. Dyrektor GOK z panią Żakowicz wręczyli dyplomy z podziękowaniem za wykonanie potraw na ten wieczór. Dyplomy odebrały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.
Pan Maciej Szeliga podziękował wszystkim za przybycie, rodzinną atmosferę  życząc wesołych świąt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *