2011.11.27 Koncert Pieśni Paraliturgicznej

Ta niedziela dla chórzystów była intensywna. Nie każdy chórzysta mieszka w Stargardzie i uczestnictwo w każdym występie chóru bywa czasem trudne. Zwłaszcza wówczas gdy tego samego dnia jest więcej niż jeden występ.  


Tego dnia po raz drugi spotkaliśmy się o 16:30 w Stargardzkim Centrum Kultury. Najpierw próba  przed koncertem, a następnie oczekiwanie na… naszą kolej w Koncercie Pieśni Paraliturgicznej.
Chór w trakcie próby.


Organizatorami tego koncertu było: STOWARZYSZENIE CHRZEŚCIJAŃSKA GODNOŚĆ, STARGARDZKIE CENTRUM KULTURY, oraz PARAFIA PRAWOSŁAWNA pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Plakat – ze strony „stargard.com.pl”W programie wystąpili:
Młodzieżowy Chór Parafii Prawosławnej pw. Św. Mikołaja ze Szczecina
Trio – „SlavicVoices – Słowiańskie Głosy” z Torunia
Chór „Echo – Arioso”  im. S. Moniuszki ze Stargardu
Chór „Sotiria” z Gorzowa Wielkopolskiego


Chór  Sotiria wystąpił jako pierwszy

Cerkiewny Chór „Sotiria” Parafii Prawosławnej p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorzowie Wlkp. został utworzony we wrześniu 2005 r.  Założycielem i dyrygentem jest Aleksander Lewczyszn.
Głównym zadaniem Chóru jest śpiewanie podczas nabożeństw oraz propagowanie muzyki 
i kultury prawosławnej poza świątynią. Zespół ma w swym repertuarze (oprócz muzyki cerkiewnej) utwory ludowe, ukraińskie i łemkowskie. Jego członkami są osoby w różnym wieku, różnych zawodów i różnych wyznań.                           Występ naszego chóru

Kolejne zdjęcie naszego chóru 


 „Slavic  Voices” Słowiańskie Głosy z Torunia


„Slavic Voices to tercet mocno osadzony w słowiańskiej muzyce etnicznej. W repertuarze zespołu znajdują się m.in. tradycyjne pieśni ukraińskie, białoruskie, polskie, w tym także repertuar kolędowy oraz paraliturgiczny. Dlatego też ze względu na pierwotny charakter tych utworów, zespół wykonuje je przeważnie a capella. Własne aranżacje, unikatowa harmonika, niecodzienne zestawienia barw głosów, tworzą niezapomniany klimat podczas koncertu. 
Magdalena Cysewska – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Uczestniczka wielu kursów wokalnych pod kier. profesorów z Polski, Niemiec, Rygi. 
Natalia Sycz – Ekonomistka. Absolwentka UMK w Toruniu. Śpiewa od dziecka. W 2001 roku założyła wraz z trzema koleżankami Ukraiński Kwartet Wokalny, który specjalizuje się w śpiewie a cappella. 
Michał Hajduczenia jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Tajniki gry na kontrabasie zgłębiał u Piotra Kurzawy. Jest także absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego tejże akademii w klasie Piotra Kusiewicza….”
Te i więcej informacji o Slavic Voices na stronie :


Trochę odwagi i… mam zdjęcie pamiątkowe
 z zespołem SlavicVoices

Świetne głosy i mili ludzie

W jednej z sal SCK zorganizowano dla koncertujących zespołów poczęstunek. Tam mieliśmy okazję posłuchać popisów  świetnego Tria Slavic Voices. To była prawdziwa uczta duchowa. Poniżej kilka zdjęć z naszej „uczty”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *