2011.05.28 IV Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr – Licheń Stary

Dnia 27 maja 2011r. członkowie chóru stawili się o godzinie 11:00 na miejsce zbiórki by odbyć podróż do Lichenia.

Tym razem droga prowadziła przez Świebodzin. Tegoroczni uczestnicy zlotu, chcieli zobaczyć Pomnik Chrystusa Króla – Wotum wdzięczności. Ten sławny już pomnik odsłonięto 21 listopada 2010. Całkowita jego wysokość wynosi 52,5 m, z czego 16,5 m to sztucznie usypany kopiec, a 33 m przypada na figurę Jezusa.

W Licheniu na ulicy Wesołej przywitano nas jak zawsze ciepło i serdecznie. Uczestnikom przydzielono pokoje według wcześniej sporządzonej listy. Po posiłku, kto jeszcze miał chęci i siły, szedł do Sanktuarium Maryjnego lub do źródełka cudownej wody. Odwiedzano też otwarte z dewocjonaliami sklepy. Niestety o tak późnej godzinie większość była zamknięta. Najbardziej wytrwali wzięli udział w Apelu Licheńskim, który rozpoczął się o godzinie 21:00 w Bazylice.
28 maja wstał słoneczny dzień. Po śniadaniu chórzyści udali się na wspólną próbę chórów.

O godzinie 12:00 wszyscy muzycy uczestniczyli w Najświętszej Eucharystii, w trakcie której wspólnie wykonali kilkanaście pieśni kościelnych. Znalazły się wśród nich:
– O Maryjo witam Cię,
– Bądźże pozdrowiona,
– Ciebie Boga wysławiamy,
– Boże coś Polskę

Na obiad nasi chórzyści udali się do miejsca zakwaterowania.
O godz.15:30 rozpoczęła się próba generalna wszystkich chórów i orkiestr przybyłych na licheński zlot, a punktualnie o godz. 17_00 ks.prof.Kazimierz Szymonik uroczyście rozpoczął wspólne muzykowanie.

Chóry i zespoły przybyły do Lichenia z najodleglejszych zakątków naszego kraju by zaprezentować swoje umiejętności i warsztat pracy.
Nad prawidłowym wykonaniem wszystkich utworów w trakcie koncertu czuwali dyrygenci: Marian Chmielewski oraz Franciszek Suwała. Wśród kilkunastu utworów, które zostały wykonane, znalazły się m. in. Hymny Polski i Watykanu, Apel Jasnogórski, Abba Ojcze. Nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej pieśni Jana Pawła II – Barki.

Zostało wykonanych wiele pamiątkowych zdjęć. Nasz kolega Mirek działał jak fotoreporter. Dzięki niemu fotogaleria chóru będzie ciekawa i obszerna.

W IV Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr uczestniczyło 110 orkiestr, 66 chórów i ponad 5 tysięcy muzyków.

Przełożony licheńskiego domu zakonnego, ks. Wojciech Sokołowski, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, zaprosił wszystkich uczestników na kolejny zlot.

Chórzyści zmęczeni lecz zadowoleni w sportowych „uniformach” wsiadali do autokaru, by ruszyć w drogę powrotną.

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć na stronach chóru – link poniżej
http://www.echo-arioso.stargard.pl/Album-Foto.php

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *