2011.01.08 Koncerty kolęd w Nosowie i Suchaniu

Wprawdzie święta już za nami, ale tradycyjnie styczeń jest miesiącem koncertów kolęd. 
8-go stycznia chór miał przyjemność zaprezentować kolędy mieszkańcom Nosowa, a następnie Suchania. Chórowi towarzyszyły dwie siostry: Małgosia i Celinka Cofta, które wykonywały partie solowe w trzech kolędach.
Przywitanie naszego chóru oraz młodziutkich solistek.

Słowo wiążące w wykonaniu /i opracowaniu/
Stanisławy Krzyśków
Gwiazdy i łańcuchy na choince oraz sali, to rękodzieła
mieszkańców Nosowa.

Jan Pietraś wykonuje partię solową
w kolędzie „O, Gwiazdo Betlejemska”
Chór w Domu Kultury w Nosowie

Solistki, Celinka i Małgosia Cofta w kolędzie „Gore gwiazda”

Pani Prezes Teresa Malinowska-
podziękowania i życzenia dla słuchaczy.

Pamiątkowe zdjęcie – chór wraz z przybyłymi na Koncert Kolęd
mieszkańcami Nosowa.

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia w Nosowie Chór „Echo-Arioso” udaje się do autokaru, by  jeszcze tego wieczora, zaśpiewać kolędy mieszkańcom Suchania.

Choć Boże Narodzenie już minęło to … /przytaczając słowo wiążące – matka Teresa z Kalkuty wyjaśnia, kiedy jest Boże Narodzenie/ „zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce – jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy milkniesz, aby wysłuchać drugiego człowieka – jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z egoistycznych zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności – jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego , moralnego i duchowego ubóstwa – jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze jak bardzo znikome są twoje  możliwości i jak wielka jest twoja słabość – jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!” 
Gminny Ośrodek Kultury w Suchaniu otworzył swoje podwoje i chórzyści po zdjęciu płaszczy i kurtek, udali się na poczęstunek. Rozgrzani kawą czy też herbatą, ugoszczeniu „słodkościami” pełni zapału, ustawili się, by kolejny raz koncertować.
Ula Nowicka /z lewej/ przygotowała siostry Cofta do koncertów.
najmłodsze pokolenie Nosowa
Widownia, to pełen przekrój wiekowy. Przybyli młodzi, starsi a także dzieci. Cieszą zwłaszcza ci najmłodsi, bo jest nadzieja, że tradycja nie zaginie. 
Chór życzył sobie i zebranym, aby wyśpiewane kolędy sprawiły ukojenie i radość oraz otwarcie naszych serc na brata widzianego w drugim człowieku.
Widownia w Suchaniu

Wieczorny Koncert Kolęd  przyjęto oklaskami i zapowiedzią przyszłej współpracy, co może tylko cieszyć, a nawet powiem  więcej, Dyrygent może być zadowolony ze swoich chórzystów 🙂

To gospodyni GOK w Suchaniu
Jerzy Krawczyński – Dyrygent Chóru Echo-Arioso
Soprany i tenory
Celinka Cofta – solistka

Małgosia Cofta – solistka
Podziękowanie dla gospodarzy i słuchaczy
w imieniu chóru składa Teresa Malinowska – Prezes Chóru.
Pamiątkowe zdjęcie z GOK w Suchaniu
c.d.n.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *