ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI CHÓRU

 Z POWODU PANDEMI COVID-19 DZIAŁALNOŚĆ CHÓRU ,,ECHO-ARIOSO”ZOSTAŁA

ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA

Mijają właśnie dwa lata od chwili, kiedy rozpoczęła się w naszym kraju pandemia wirusa COVID-19. Był to bardzo trudny czas dla naszego chóru. Zmarli członkowie naszego zespołu, koleżanka Elżbieta Roszak (alt) i kolega Roman Neroj (bas), którzy od kilkudziesięciu lat śpiewali z nami.
Początkowo jeszcze,co prawda w bardzo okrojonym składzie,spotykali się na próbach tylko ci, którzy chcieli śpiewać, ale w końcu i z tego musieliśmy zrezygnować.Po prostu działalność Chóru została ZAWIESZONA do odwołania ! To smutne, ale nie było nas praktycznie od marca 2020 do listopada 2021 roku.
         Próby zostały wznowione jesienią 2021r.przygotowywaniem repertuaru kolędowego,chociaż miesiąc wcześniej zaśpiewaliśmy też w Kolegiacie podczas mszy świętej za Ojczyznę 11 listopada. Nie wszyscy chórzyści wyrazili swoją zgodę na rozpoczęcie prób, więc przychodzili tylko ci, którzy odczuwali taką potrzebę i chęć rozpoczęcia śpiewania koncertów kolędowych oraz przygotowywania repertuaru na czekający nas Jubileusz 50-ciolecia istnienia Chóru ,,ECHO-ARIOSO”. Mimo utrudnień,w próbach uczestniczyło ok. 25-ciu osób.

Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *