22.01.2023 KOLĘDOWANIE W BARNIMIE I WARNICACH

Niedziela, 22 stycznia 2023 roku, była dla Chóru ECHO-ARIOSO kolejnym dniem kolędowania w naszym regionie. Tym razem śpiewaliśmy w kościele filialnym w Barnimie i kościele parafialnym w Warnicach. Chociaż wszędzie panował chłód, to mimo wszystko odczuwaliśmy serdeczność i ciepło ludzi obecnych w świątyniach.

W zasadzie można powiedzieć, że na radosną, skoczną nutę śpiewaliśmy wszyscy, ponieważ dyrygent Jerzy Krawczyński, dyrygując Chórem, jednocześnie zwracał się w stronę słuchaczy i zachęcał do wspólnego śpiewania.

Mają inne narody swoje kolędy, ale tak pięknych, jak nasze, nie ma na całym świecie ! Polskie kolędy znamy i umiemy je śpiewać. Niosą w sobie najszczersze uczucia: wyjątkową radość, ciepło, serdeczność i tęsknotę za dobrem.

W Barnimie i Warnicach śpiewamy nie pierwszy raz i zawsze jesteśmy serdecznie przyjmowani i oczekiwani. To ostatnie nawet w znaczeniu dosłownym, ponieważ po kolędowaniu w Barnimie musimy szybko przejechać do Warnic, a tam już nas oczekuje ks.proboszcz. Ale to nie jest żaden poważny problem. Najważniejsza jest radość ze spotkania i wspólnego śpiewania.

  ,, I tak wszyscy społem wokoło stawajmy i Dzieciątku Małemu kolędę śpiewajmy ! Hej nam , hej ! „