2019.11.22 IX Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej

22 listopada Chór ECHO-ARIOSO uczestniczył w dziewiątej edycji Przeglądu Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej organizowanej przez proboszcza stargardzkiej cerkwi prawosławnej pw.św.App.Piotra i Pawła – ks.Jarosława Biryłkę.
Mieszkańcy Stargardu mieli możność wysłuchania jedynego w swoim rodzaju koncertu przybliżającego duchowość,melodykę i nastrojowe piękno muzyki cerkiewnej.
Było to szczególnie widoczne w utworach wykonywanych przez Chór Chrześcijański Akademii Teologicznej z Warszawy,który swoim repertuarem i kunsztem śpiewaczym urzekł słuchaczy.Członkami Chóru są pracownicy naukowi uczelni,którzy pod kierownictwem Włodzimierza Wołosiuka wypełnili świątynię modlitewną pieśnią prawosławia.
Chór Parafii Prawosławnej ze Słubic pod dyrekcją Swietłany Doniec przedstawił w swoim repertuarze,a szczególnie w pieśniach wykonywanych przez młodą,utalentowaną solistkę,bogactwo i harmonię dźwięków muzyki cerkiewnej.
Nasz Stargardzki Chór ECHO-ARIOSO uczestniczy w Przeglądach Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej od samego początku realizacji tego artystycznego cyklu,czyli już dziewiąty raz.Zawsze jesteśmy zapraszani przez ks.Jarosława Biryłkę jako reprezentanci miasta Stargardu.Tym razem wykonaliśmy pięć utworów polskiej muzyki sakralnej.
– Modlitwa do Bogarodzicy
– Ave Maria (Morawski) 
– A myśmy się chlubić powinni
– Dzwoneczek Maryi
– Prostujmy kręte ścieżki świata
            Pieśń liturgiczna wniosła w serca zebranych słuchaczy porządek,spokój,harmonię i wewnętrzne piękno,a entuzjastyczna reakcja obecnych w cerkwi przedstawicieli władz samorządowych,firm,instytucji i mieszkańców Stargardu wskazała,że koncert się podobał i pozostawi niezapomniane wrażenia.

Tekst: S. Krzyśków
Fot. R. Marciniak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *