2014.03.23 Jubileusz bp Jana Gałeckiego

Zdj. ze str.kuria.szczecin.pl
W niedzielę dnia 23 marca chórzyści wzięli udział w uroczystej  Mszy św. w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Jubileusz 40 lecia sakry biskupa seniora, Jana Gałeckiego zgromadził tego wieczoru wielu szczecinian, biskupów z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej i księży. 
Podczas Mszy św. homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga. Senior otrzymał także list z życzeniami i podziękowaniem, który w imieniu papieża Franciszka, skierował  do jubilata Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynał Pietro Parolin. List ten odczytał kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie ks. Sławomir Zyga.

Biskup senior Jan Gałecki ma 82 lata. Na stronie www.kuria.szczecin.pl można zapoznać się z życiorysem  Biskupa Jana Gałeckiego.

Należy wspomnieć, że w latach 1971-1974 Jan Gałecki pełnił funkcję administratora i proboszcza parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim. Po nim funkcję tę przejął ks.Henryk Ozga, który był także obecny na dzisiejszej Mszy św.
Błogosławieństwem zakończyła się uroczystość 40 lecia sakry biskupiej.  Następnie przyszła kolej na życzenia składane przez delegacje wiernych,  wśród których był także nasz chór.


Zdjęcia:ks. inf. Edmund Cybulski, Bożena Smółka


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *