2013.05.18 Koncert Pieśni Maryjnych

Stargardzka Kolegiata pw. NMP Królowej Świata – najcenniejszy zabytek Pomorza Zachodniego  otworzyła gościnnie swe podwoje dla przybyłych w sobotnie popołudnie chórów. Stało się już tradycją, że w maju stargardzianie mają możliwość uczestniczyć w niezwykłym koncercie pieśni Maryjnych zorganizowanym przez PZChiO w Szczecinie i chór Echo-Arioso ze Stargardu (czyli nasz chór).
Koncert rozpoczął się „Bogurodzicą” (rycerska) w wykonaniu męskich głosów chórów – w tym chóru „Kombatant” dyrygowała  Maria Białkowska Dublasiewicz. 
Koncert prowadził nasz dyr. Jerzy Krawczyński, a pani Maria Białkowska Dublasiewicz czytała Psalmy z Psałterza Mariańskiego św. Bonawentury. 


W tym roku w koncercie udział wzięli: (wg kolejności wystąpienia)
– Chór Laudate Dominum, dyr. Tomasz Pawliczek
– Zespół Kolorowe nutki,    dyr. Urszula Nowicka
– Chór Echo-Arioso,           dyr. Jerzy Krawczyński
– Chór Pax Christi,               dyr. Maria Białkowska Dublasiewicz
– Chór Cantate Deo,           dyr. Ks. Dr. Zbigniew Woźniak
– Chór Św. Cecylii,              dyr. Maria Pyra

Na zakończenie koncertu chóry wspólnie wykonały „Maryjo Polski Ziem Królowo”.
Za udział w koncercie każdy chór otrzymał dyplom. Rafał Zając, Zastępca Prezydenta Miasta  oraz Waldemar Gil, starosta stargardzki wręczyli upominki. Były jeszcze słowa uznania i podziękowania za tegoroczny koncert. 
Pozostało tylko zaprosić biorące udział w koncercie zespoły na poczęstunek przygotowany w Domu Kultury Kolejarza, co też uczynił dyrygent i prowadzący w jednej osobie – Jerzy Krawczyński. 
Poniżej kilka zdjęć z przebiegu koncertu i poczęstunku. Do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszamy na stronę chóru do AlbumFoto  link http://www.echo-arioso.stargard.pl/Album-Foto.php

oprac. i fot. Bożena Smółka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *