2012.05.26 Koncert w Szczecinie

 26 maja w ” Dzień Matki” nasz chór o godz. 10:50 wyruszył do Szczecina – centrum chóralnego muzykowania.

 „ Kolejne festiwale w latach 2002, 2004, 2006, 2008 oraz 2010 ostatecznie utrwaliły pozycję Szczecina, jako centrum chóralnego muzykowania, odgrywającego znaczącą rolę w kulturze muzycznej Polski oraz Europy. Międzynarodowy Festiwal Chóralny jest imprezą cykliczną, która przez lata swojego istnienia stała się rozpoznawalną imprezą, kontynuującą tradycje chóralnego Szczecina, zakorzenioną w świadomości uczestników i gości licznie uczestniczących w festiwalowych wydarzeniach. Do ubiegłej edycji organizatorem Festiwalu był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. W bieżącym roku ciężar organizacji Festiwalu wzięła na siebie Akademia Sztuki w Szczecinie. Partnerami imprezy są: Miasto Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Niemiecki Związek Chóralny”.


W dniach od 18 – 28 maja odbywały się koncerty w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego 2012 pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecina. Naszemu chórowi przypadł udział w oprawie sobotniej Mszy św.o godz.12:00   i w koncercie o godz. 13:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.  


Wykonawcami były chóry szczecińskie – Cantate Deo, Chór Pax Christi, Chór Primo Vere,

Chór Echo-Arioso ze Stargardu, oraz  Il Canto z Solecznik (Litwa)

Pani mgr Maria Białkowska-Dublasiewicz powitała przybyłych gości i chóry. Następnie poprosiła   paną dr hab. Iwonię Wiśniewską-Salamon o poprowadzenie koncertu.

 Il Canto z Solecznik

 Iwonia Wiśniewska-Salamon

 Il Canto z Solecznik

 Il Canto z Solecznik – dyr. Tatiana Kukis

Maria Białkowska-Dublasiewicz

Chór Primo Vere 

Chór Cantate Deo

Chór Echo-Arioso


Chór Pax Christi

Po koncercie zostaliśmy zaproszeni na kawę i ciasto. Trzeba przyznać, że gospodarze przygotowali smaczne wypieki i pyszną kawę. Posiłek nie trwał zbyt długo, bo tego dnia w domach świętowano Dzień Matki. Każdy z nas spieszył by uczcić ten dzień w gronie rodzinnym.Pragnę podziękować  Wiesi oraz Ewie  za  pomoc w fotografowaniu. Dziękuję, że mogę na Was liczyć!Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *