2012.05.20 Koncert Pieśni Maryjnych

Minął rok od  spotkania chórów w stargardzkiej kolegiacie.  Miesiąc maj, chyba najpiękniejszy z miesięcy, poświęcony został przez naszych przodków w wierze Matce Boga – Człowieka i Matce nas wszystkich. W naszej ojczyźnie szczególnie mocno o tym pamiętamy i kultywujemy tę piękną tradycję. I niech tak pozostanie. Nasz chór dokłada swoją cegiełkę w kultywowaniu tradycji biorąc udział w organizowaniu „Koncertu Pieśni Maryjnych”.
O  godzinie 15:00   ksiądz Henryk Marczak, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata, powitał przybyłe chóry oraz słuchaczy. O poprowadzenie koncertu poproszono  Panią Marię Białkowską-Dublasiewicz.

 Koncert rozpoczął się  „Bogurodzicą Rycerską” w wykonaniu utworzonego zespołu męskiego – czyli panów z przybyłych  chórów. Zespołem tym dyrygowała  Maria Białkowska-Dublasiewicz,
Każdy z przybyłych chórów zaprezentował swój repertuar maryjny. I tak w kolejności chóry zaśpiewały:

1. Cantate Deo – ks.Zbigniew Woźniak, Szczecin
    – Ave Maria
    – Najświętsza Dziewica
    – O Matko miłościwa, Panno litościwa


2. Julin – Józef Romanowski, Wolin  
    – Ave Maria
    – Zdrowaś Królewno Wyborna
    – Ojca Wiecznego 


3. Echo-Arioso – Jerzy Krawczyński, Stargard Szczeciński
    – Ave Maria
    – Signore delle cime
    – Zdrowaś Królewno Wyborna


4. Pax Christi – Maria Białkowska-Dublasiewicz, Szczecin
    – Od jutrzenki jesteś piękniejsza
    – Matko, Królowo Różańca Świętego
    – Maryjo Bogurodzico


5. Św.Cecylii – Maria Pyra, Stargard Szczeciński

    – O, Maryjo
    – Módl się za nami

Uczestnikiem koncertu był także chór „Kombatant” ze Szczecina, który wszedł w skład utworzonego zespołu męskiego dla wykonania Bogurodzicy Rycerskiej. Każdy chór za udział w koncercie otrzymał dyplom z rąk przedstawicielki PZChiO w Szczecinie, Pani Wiesławy Matusik.

We wspólnym wykonaniu chórów ostatnią pozycją koncertu była pieśń „Maryjo, Polski Ziem Królowo”. Tym zespołem dyrygował Jerzy Krawczyński. Natomiast ostatnią pieśnią, jaka zabrzmiała dziś w kolegiacie była „Z dawna Polski tyś Królową”. Tę pieśń wykonali wszyscy obecni na koncercie a dyrygowała Maria Białkowska-Dublasiewicz.

Pani Teresa Malinowska Prezes naszego chóru, podziękowała wszystkim uczestnikom i słuchaczom za udział w koncercie i zaprosiła obecnych na poczęstunek zorganizowany w  MDK.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *