2011.11.11 Narodowe Święto Niepodległości

Nasz chór wzorem lat ubiegłych wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Msza miała podniosły charakter – odbywała się w wojskowej asyście honorowej, z udziałem pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, społecznych i stargardzkich szkół. Obecne były władze miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji, a także wielu mieszkańców.

  
Kolegiata NMP była wypełniona do ostatniego miejsca. Później świętowanie przeniosło się na Rynek Staromiejski i do SCK.
Na stronie internetowej „info-wiadomości Stargard” czytamy: …”Apel stanu osobowego jednostek wojskowych Garnizonu Stargard Szczeciński miał miejsce o 12:30 na Rynku Staromiejskim. Przemówienia organizatorów – Prezydenta Miasta, Starosty Powiatowego, Dowódcy Garnizonu Stargard Szczeciński – i zaproszonych gości przypomniały zebranym historię i znaczenie tego święta. Prezydent zaprosił wszystkich zebranych na wieczorny koncert „Dla ojczyzny ratowania”, który odbył się w Stargardzkim Centrum Kultury. Od godziny 10:00 do 14:00 przy Rynku Staromiejskim mieszkańcy miasta mogli oglądać prezentację sprzętu wojskowego, policyjnego i straży pożarnej.
Tego dnia o godzinie 18:00 nasz chór wziął także udział w Wieczornicy, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance, którego Dyrektorem jest Pan Maciej Szeliga przybyły na Wieczornicę.  Słowo wiążące przedstawił Wójt Gminy Kobylanka Pan Andrzej Kaszubski. Koncert rozpoczęto pieśniami sakralnymi, a następnie  wykonano pieśni patriotyczne. 
Po koncercie organizatorzy zaprosili gości i wszystkich uczestników Wieczornicy na kawę i ciasto. Tego wieczora znowu zabrzmiały pieśni patriotyczne, tym razem przy stolikach i w wykonaniu  wszystkich osób przybyłych na Wieczornicę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *