2011.02.07 Laureaci prezydenckich nagród.

      Dziś, jak w każdy poniedziałek chórzyści przybyli na próbę.  Po pierwszej godzinie próby, wszyscy udali się do sali, gdzie przygotowano już szampana i ciasto. Z jakiej to okazji? Otóż okazja to nie byle jaka – przyznanie chórowi Nagrody Prezydenta Miasta dla twórców i animatorów kultury za 2010 rok. Oprócz chóru nagrody przyznano także: zespołowi dziecięcemu „Rupaki” i Katarzynie Lewandowskiej.  Mecenasami kultury zostali: Elżbieta i Krzysztof Dybowscy oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Laureaci obdarowani zostali statuetką i dyplomem. Zwycięzcy tegorocznego konkursu otrzymali także gratyfikacje finansowe. 

Szczęśliwy wiceprezes ze Statuetką Stargardzkiego Gryfa 
Dyrektor Domu Kultury Kolejarza Stanisław Bartniczak składa gratulacje chórowi

Przyjaciel chóru – ks.prałat Ozga składa gratulacje.
Ta nagroda to satysfakcja także dla pracowitej
Pani Prezes 
Dyrygentowi dziękujemy – to co osiągamy to dzięki jego ogromnej pracy

     Jak podaje tygodnik „7 Dni Ziemi Stargardzkiej” przyjęto dziewięć zgłoszeń do Nagrody Prezydenta. Kandydatury można było składać  w urzędzie miejskim do połowy grudnia 2010 roku. Nasz chór został zgłoszony na wniosek Stowarzyszenia KSTIK „Kolejarz” oraz DKK. 
      Do nagrody kandydowali: Maria Cierocka, Iwona Marciszak, Artur Haftman, Beata Górak i Agnieszka Dryjańska, Waldemar Marek Książczyk, Katarzyna Lewandowska, Elżbieta i Krzysztof Dybowscy, chór Echo Arioso i zespół Rupaki. 
Wszyscy kandydaci otrzymali pracę autorstwa rysownika – satyryka Daniela Januchowskiego i wierszyk autorstwa A.W.M. – na swój temat ,oraz  z rąk prezydenta Sławomira Pajora – list gratulacyjny i kwiatek.Oto praca satyryka D.Januchowskiego
na temat naszego chóru

      Laureaci przez rok będą wymieniani w miejskich wydawnictwach. Mają prawo używania przez 5 lat znaku graficznego tytułu Mecenasa Kultury Stargardu we własnych publikacjach z zaznaczeniem roku, w którym go otrzymali.

  Poniżej załączono zdjęcie wykonane przez  Wiolettę Mordasiewicz oraz  urywek artykułu zamieszczonego na stronach internetowych http://wiadomosci.rii.pl/index.php?H=5&HH=4375 ,  dotyczący Chóru Echo-Arioso.

Laureaci prezydenckich nagród dla twórców
 i animatorów kultury za 2010 rok

Muzycznie i stylowo było w piątek w Stargardzkim Centrum Kultury gdzie odbyła się uroczystość wręczenia nagród stargardzkim artystom, twórcom i animatorom kultury. Po parysku i światowemu witała Elżbieta Świderska, a po staropolsku i chłopsku Wojciech Makowski.

      Laureatami nagród za rok 2010 zostali: Chór Echo Arioso im. Stanisława Moniuszki – za działalność na rzecz rozwoju kultury oraz upowszechniania kultury i sztuki. Laureat działa ponad 38 lat. Od początku istnienia związany jest z Domem Kultury Kolejarza w Stargardzie. Chór brał udział w licznych festiwalach, gdzie uzyskał szereg wyróżnień i nagród. Koncertował w Polsce i poza jej granicami – w Niemczech, Czechach, we Włoszech, na Litwie, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie. Repertuar chóru to ponad 200 utworów (w tym kolędy i pastorałki). Od wielu lat chór Echo Arioso uświetnia swoimi koncertami imprezy i uroczystości odbywające się w naszym mieście. Zgłoszony został na wniosek Stowarzyszenia KSTIK „Kolejarz” oraz Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie. Nagrodę odebrał Dyrygent Jerzy Krawczyński. …”
Poniżej,  kilka  pamiątkowych zdjęć z próby chóru – innej niż wszystkie.


Dyrygent i chórzyści słuchający przybyłych gości
Po kolei czytano dyplom

Ja także miałam okazję zrobić pamiątkowe
zdjęcie ze statuetką Stargardzkiego Gryfa

Statuetka w rękach skarbnika

Ciasto, kawa i szampan smakowały wyjątkowo

Otrzymana nagroda to satysfakcja z naszej pracy
Radny Adam Kisio nie tylko gratulował chórowi!
Tym razem „sto lat” odśpiewaliśmy naszemu chórowi


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *