17.03.2023 CHÓR „ECHO-ARIOSO” LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA MIASTA STARGARDU.

17 marca 2023 roku, w Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala Kultury, podczas której poznaliśmy artystów, kreatorów, ambasadorów i młodych przyszłych twórców nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Stargardu za rok 2022.

Kapituła Nagrody rozpatrywała nominacje w wielu różnych kategoriach:

– Młody Artysta

– Artysta/Twórca

– Kreator Kultury

– Ambasador Kultury

– Mecenas Kultury

– Nagroda Okolicznościowa

– Nagroda Specjalna

Spośród kandydatów, nominowanych przez organizacje i stowarzyszenia stargardzkie, Kapituła  wybierała laureatów.

Na początku uroczystości Prezydent Miasta-Rafał Zając poprosił wszystkich zgromadzonych o powstanie i uczczenie symboliczną chwilą ciszy pamięć śp.Stanisława Bartniczaka i śp.Grzegorza Konopczyńskiego, którzy odegrali wybitną rolę w kulturze stargardzkiej.

W dalszej części Prezydent podziękował wszystkim twórcom za ich pracę, zaangażowanie i godne reprezentowanie kulturalnego dorobku naszego miasta w Polsce i zagranicą. Pan Prezydent stwierdził, że… ,,kultura to bardzo ważny obszar życia społecznego, a jej podstawą są ludzie.To, z czego dzięki nim korzystamy, śmiało może być porównywane z tym, co oferują znacznie większe miasta…”

Stargardzki Chór „ECHO-ARIOSO” został Laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Stargardu w kategorii

 NAGRODA OKOLICZNOŚCIOWA. Zespół działa od 1972r. Koncertował w całej Polsce, a także m.in. w Niemczech, Austrii, Estonii, we Francji i w Watykanie.Chór jest inicjatorem Stargardzkich Śpiewów Maryjnych oraz Koncertów Kolęd i Pastorałek. W 2022r. zespół otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Polskiej GLORIA ARTIS” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W uroczystej GALI KULTURY nasz zespół reprezentowali – dyrygent Jerzy Krawczyński i członkowie Zarządu Chóru „ECHO-ARIOSO”.

W imieniu całego zespołu, nagrodę z rąk Prezydenta Miasta odebrali -Dyrygent Jerzy Krawczyński i Mirosław Zajdel – Prezes Chóru.

Dziękujemy KAPITULE za przyznanie Chórowi „ECHO-ARIOSO” tej wspaniałej nagrody, która jeszcze bardziej motywuje nas do dalszej wytężonej pracy.

                             CZEŚĆ PIEŚNI !

WPIS: S. Krzyśków OPRACOWANIE: M. Zajdel