15.08.2023 OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO.

Święto Wojska Polskiego to dzień szczególny, zarówno dla żołnierzy jak i każdego cywilnego obywatela. To właśnie 15 sierpnia 1920 roku Polacy pokonali sowietów w słynnej Bitwie Warszawskiej nazywanej często „CUDEM nad WISŁĄ”.

Dzisiaj uroczyście świętowaliśmy także w Stargardzie. Chór ECHO-ARIOSO uczestniczył śpiewem w uroczystej Mszy Świętej w stargardzkiej Kolegiacie, czym oddał hołd i szacunek Wojsku Polskiemu.

Na początku zebrani w świątyni przedstawiciele władz samorządowych,instytucji i organizacji wspólnie z naszym Chórem i Orkiestrą z Domu Kultury Kolejarza odśpiewali Hymn Polski. W poszczególnych częściach nabożeństwa Chór ECHO-ARIOSO wykonał pieśni:

– Jezus, najwyższe Imię…

– Jezu, w Hostii utajony…

– Daj mi Jezusa…

– Modlitwa do Bogarodzicy…

Po uroczystej Celebrze Mszy Św., podczas wymarszu pododdziałów wojska, chórzyści z akompaniamentem orkiestry odśpiewali wiązankę fragmentów pieśni legionowych ( Wojenko,wojenko , Jak to na wojence ładnie , Marsz Pierwszej Brygady…)

Było nam wyjątkowo miło, kiedy po naszym śpiewaniu pozostający jeszcze w Kolegiacie stargardzianie nagrodzili chórzystów brawami , a ksiądz Proboszcz Janusz Posadzy podszedł do Chóru i serdecznie nam podziękował.

TEKST: S. Krzyśków OPRACOWANIE: M. Zajdel