06.01.2024 ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2024 r., Chór ECHO-ARIOSO kolędował w dwóch stargardzkich kościołach parafialnych. O godz. 11.30 śpiewaliśmy podczas Mszy św., w Kośc. pw. Chrystusa Króla Wszechświata, po której zaprezentowaliśmy parafianom koncert kolęd,pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych. Koncertu Chóru ECHO-ARIOSO z uwagą wysłuchał i serdecznie nam podziękował Ks. Proboszcz.

Wieczorem , o godzinie 18.30 zaśpiewaliśmy na Mszy św. i przedstawiliśmy ten sam program koncertowy kolęd i pastorałek w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Pod batutą dyrygenta Jerzego Krawczyńskiego wykonaliśmy nast.utwory.

MSZA ŚWIĘTA :

– Mędrcy świata…

– Jezus malusieńki…

– Wesołą nowinę…

– Betlejem święte…

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK :

– Serca ludzkie się radują…

– Cicha noc…

– Dzisiaj w Betlejem…ka

– Wśród nocnej ciszy…

– O, mili Królowie…

– Przybieżeli do Betlejem…

– Zaśnij już, oczka zmruż…

– Niechaj będzie pochwalony…

– Lulajże, Jezuniu…

– Gdy się Chrystus rodzi…

– Mario, czy już wiesz…?

– Kolęda żeglarska…(solo zaśpiewał kol. Mirosław Zajdel)

– Kolęda śpiewka…

Na bis zaśpiewaliśmy kolędę pt. ,, Bracia, patrzcie jeno…”.

Parafianie już kolejny raz mogli podziwiać i wysłuchać gry na trąbce swojego Proboszcza – Janusza Szczepaniaka, włączając się jednocześnie w śpiew kolęd i pastorałek. Stworzyła się atmosfera jeszcze bardziej uroczystego kolędowania Małemu Dzieciątku wraz z mędrcami ze wschodu.

      ,, … Weź zatem do ręki biały opłatek, i choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić, życz pokoju całemu światu. Niech się serca ludzi radością rozweselą…” .

WPIS: S. Krzyśków OPRACOWANIE: M. Zajdel