01.01.2024 NIEŚ SIĘ KOLĘDO…RADOSNA KOLĘDO… !

Czas Świąt Bożego Narodzenia i następujący później Nowy Rok jest dla stargardzkiego Chóru ECHO-ARIOSO niezwykle radosnym, ale i niezwykle pracowitym okresem. Już w pierwszym dniu Nowego Roku uczestniczyliśmy śpiewem we Mszy Św. w Kościele pw. ap.ap.Piotra i Pawła w Grzędzicach, wykonujac podczas celebry pieśni : Serca ludzkie się radują, Jezus malusieńki, Sanctus, Baranku Boży, Wesołą nowinę, Betlejem święte, Lulajże,Jezuniu.

Po nabożeństwie zaproponowaliśmy mieszkańcom wysłuchanie Koncertu Kolęd i Pastorałek ze słowem wiążącym przygotowanym przez naszą chórzystkę- S.Krzyśków.

          ,, … Dawno temu… Przed wiekami… W dalekim Betlejem… Cud się zdarzył nad cudami ! Dał światu nadzieję ! W tę cichą,świętą noc, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg rodzi się w człowieku. Boże Narodzenie to święta prawdziwie radosne, więc dzielmy się tą radością jak opłatkiem. A cóż to znaczy – dzielić się radością…? To znaczy dobrze życzyć ludziom i wiele im przebaczyć. To jest dzielenie się dobrem. Radość i dobro zawsze idą ze sobą w parze.Radość niosą w swej treści kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. To właśnie śpiewem kolęd dzieli się ze słuchaczami Chór ECHO-ARIOSO działający przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

1. Bracia, patrzcie jeno…

2. Cicha noc…

3. Dzisiaj w Betlejem…

4. Wśród nocnej ciszy…

5. Mędrcy świata…

6. Przybieżeli do Betlejem…

7. Zaśnij już, oczka zmruż…

8. Niechaj będzie pochwalony…

9. Gdy się Chrystus rodzi…

10.Mario,czy już wiesz…

11.Kolęda żeglarska…( solo wykonywał Mirosław Zajdel – bas)

12.Kolęda śpiewka…

 Na zakończenie uroczystości, Prezes Chóru ECHO-ARIOSO, -Mirosław Zajdel- przekazał, zebranym na koncercie mieszkańcom Grzędzic, najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne: zdrowia,radości,spełnienia planów i marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2024 Roku.

,, … Aby z Nowym Rokiem, co nam już zawitał, znikły wojny, zgasły wojny i pożogi, a ludzie niech wznoszą nowe życia drogi… „

WPIS: S. Krzyśków OPRACOWANIE: M. Zajdel