03.03.2024 WIELKI POST … – CZAS REFLEKSJI …

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu , stargardzki Chór ECHO-ARIOSO uczestniczył śpiewem we Mszy Św. i zaprezentował koncert pieśni pasyjnych w Kościele pw. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kurcewie . Jest to pierwszy w Polsce konsekrowany kościół filialny z relikwiami błogosławionego księdza Jerzego . Zaśpiewaliśmy w tej świątyni na zaproszenie Księdza Proboszcza Stanisława Merniosa .

Wielki Post to jest szczególny moment refleksji nad sobą i nad swoim życiem . Jest to czas , kiedy możemy dokonać swoistego wyboru . Spróbujmy zobaczyć siebie bez udawania , bez zbędnej dyplomacji , bez owijania w bawełnę , bez niedomówień , bez kłamstw , bo co wieczór mamy o jeden dzień mniej z naszego życia .Ten niezwykły czas pozwala nam otworzyć swój umysł i swoją duszę na to , co naprawdę w życiu jest ważne . Pomoże nam w tym wsłuchanie się w przepiękną muzykę pasyjną i bogactwo słów jej pieśni .

Chórzyści ECHO-ARIOSO wykonali następujące utwory :

– A myśmy się chlubić powinni …

– Bądź mi litościw …

– W krzyżu cierpienie …

– Gdy nas ogarnie trwoga …

– Popule meus …

– Ofiara krzyża spełniona …

– Boże cierpiący …

– Witaj nam krzyżu …

– Krzyżu , mój krzyżu …

– Krzyżu Chrystusa …

– Gdy Jezus Chrystus umierał na krzyżu …

– Stabat Mater …

– Pieta …

– Dokonało się …

– Wisi na krzyżu …

– Golgoto , golgoto …

Zebrani w świątyni parafianie serdecznie nas przyjęli i nagrodzili gromkimi brawami . My dziękujemy Ks.Proboszczowi – Stanisławowi Merniosowi i naszemu koledze Zdzisławowi Kucajowi (bas) za zaproszenie i zorganizowanie koncertu.

WPIS: S. Krzyśków OPRACOWANIE: M. Zajdel